Nebohý perverzní stařík

Posted on 19.5.2011

3


Dominique Strauss-Kahn

Chudákovi teď hrozí sebevražda…. Takto alespoň chtějí právníci Dominiqua Strauss-Kahna hrát na city. Jeho milí bližní zatím požadují jeho odstoupení. Je tohle skutečně účel celého představení? Proč to nenechají vypadat třeba jako „srdeční infarkt“? Ano, já znám ten „zákon“, podle kterého se nic neděje náhodou. Znám však taky Ockhamovu břitvu, podle které je nejjednodušší vysvětlení to nejpravděpodobnější. Hormony řízený starý muž, který se už proslavil jinými přečiny, který svou duši již dávno zaprodal ďáblu a myslí si, že tím získal moc a nezranitelnost jako vysvětlení tohoto případu bohatě stačí.

Na této úrovni není nevinných. Kdo vystoupal tak vysoko, ten prošel mnohokrát sítem a byl zasvěcen. Zasvěcenci provozují své mocenské hříčky a dokud jsou zajedno, je nadržený kozel (promiňte mi ten výraz) dostatečně krytý. Každý má svoji složku. Kdo nemá dostatek slabých míst, nevystoupá tak vysoko. Všichni se mají navzájem v hrsti a když někdo upadne v nemilost, bude zameten. A není potřeba nic konstruovat, stačí jen, když se to, co se doposud tutlalo, přestane krýt. Dominique Strauss-Kahn není perverznější než jeho souvěrec Michel Friedman, není ani víc vinen, než jeho souvěrec Mosche Katzav. Člověk nemusí být Židem, aby patřil k těmto kruhům, avšak to správné náboženství nemůže být nikdy na škodu.

Neměli bychom se však nad tyto lidi morálně příliš povyšovat. Je těžké zůstat slušný, když člověk získá moc nad jinými. Juniormanager, který vypráší všechny sukně v tatínkově firmě patří do stejného šuplíku. Jen proto, že je někdo šéfem MMF, neznamená, že tím odložil všechny svoje lidské nedostatky. O členech podnikové rady VW, kteří za firemní peníze létají za pohlavními radovánkami po světě se již také dávno nepíše – ti tam patří také. Kdyby se v Berlíně začalo vážně pátrat, seděla by většina bundestagu ve vězení.

A co protistrana, ty nenávistné bojové emancipátorky, které si hrají na feministky? I tady jde jen a jen o moc a podmanění „bližních“. Když se i navzdory veškeré povolnosti kariéra přes postel nepodaří, jsou chlapi najednou prasata. Očividná perverzita je znakem znuděné vrchnosti. Co dělí bohatou římanku, která si vezme do postele několikanásobného vraha (tedy oslavovaného gladiátora) od předsedkyně Zelených, která žvaní něco o „tureckých hřebcích“? A komu chybí peníze a krása k uspokojení exotických choutek, ten začne vydávat „časopis pro ženy“.

Existují vůbec „normální“ lidé, kteří nepodléhají žádným perverzitám? Ano, existují a je jich celkem dost. O těch se však nepíše, tito lidé žiji vskrytu. Kdo píše o nějakých slušných Židech když máme nějakého DSK nebo Michela Friedmana? Právě! O slušných Němcích se nepíše stejnětak – zato Angelu Merkelovou máme na očích pořád.

Denní komentář Michaela Winklera, 19.5.2011

Váš, Zvídavý Vincenc