Socialismus, kapitalismus a EU na věčné časy…

Posted on 14.7.2011

1


Angela Merkel

Zhroucení režimu se děje se stoupající rychlostí. 1989 jsme na Západě viděli, že se „pořád stále něco děje“, ale to jsme zažili již 1953, 1956 a 1968. Na konci jezdily tanky, stejně jako pár dní před tím v Pekingu. Každý režim bojuje vždy na vícero frontách, avšak většina těch front je klidná, což dovoluje, koncentrovat síly na jedinou frontu. Staré NDR tehdy došly devizy, Velký bratr v Moskvě ukázal své slabiny, partnerské země na Východě započaly své vlastní převraty a kromě obvyklých disidentů a útěkuchtivých lidí vyšla najednou do ulic i spousta lidí obyčejných. Tým starých mužů na to šel stěžka, politbyro, které už nebylo schopno se přichystat na změnu situace.

Režim SRN se dnes nachází v podobné situaci. Díky neustálým záchranám EURa neustále ubývá peněz. Daně se nedají zase úplně svévolně zvyšovat, neboť skoro každý občan (vyjma zelenorudých pravdoláskovců) by se proti tomu vzepřel, než aby platil za Řecko a jiné EUROprošustrovávače. Světová velmoc USA jako Velký bratr slábne ekonomicky i vojensky. Buď budou 2. srpna švorc, nebo se stanou skrze navýšení hranice zadlužení finančně nedůvěryhodné. Války USA, ať už v Iráku, nebo Afghánistánu, jsou již prohrané. NATO si na sebe naložila ještě nesmyslnou válku proti Libyi, aby i další země v severní Africe byla uvržena do stálých nepokojů.

EU je věrná, dokud dostává peníze z Německa. Prakticky všichni členové Eurozóny si zaslouží rating „BH“, Black Hole, který se nachází ještě pod D jako „default“. Země s ratingem BH jsou nejen na mizině a již nikdy nesplatí své dluhy, ale nasávají ještě další peníze, které jsou rovněž nenávratně ztraceny. Němečtí pracovníci nedostanou jen nízké platy a stálé výhružky, že jejich pracovní místa budou přesunuta jinam, oni také zaplatí daněmi za to, že lidé v jiných zemích užívají plodů jejich práce – a finanční domy náramně a bez rizika vydělávají.

Soudružka-státní šéfka je také přetížená jako tenkrát Erich Honecker. Na věky plánovaná EU se právě rozpadá. Merklová nemá vhodný personál, aby mohla tuto krizi vyřešit. Jako dlouho to ještě takhle půjde – to musíme počkat. Zkušení a osvědčení spolustraníci byli Merklovou cíleně opotřebeni, ošoupané postavy s prošlým datem trvanlivosti jako Schäuble nebo Schavanová tvoří tuto vládu. Krom toho je tu mladé ovoce, jako Schröderová nebo Rösler s plenární, výborovou, parlamentární a posluchačskou kariérou, kteří nikdy nepřišli do styku s hrubou realitou za branami parlamentního platu, diet a výhod.

Vypadá to na konečnou. Paralely mezi NDR, model 1.1 (obchodní značka „Honecker“) a NDR, model 2.02 (obchodní značka „Merkelová“) jsou jednoznačné. Teď už chybí jen lidé, kteří volají „My jsme národ!“ A ano, zeď… pardon, EURO bude existovat ještě za 100 let.

Denní komentář Michaela Winklera