V Africe hlad, šprýmař Breivik a Mubarak nám leží před soudem

Posted on 3.8.2011

0


Somalisches Militär auf dem Weg zu den Kämpfen in Mogadischu

Mírotvůrci, Somálsko

Všimli jste si, že naše (ne)pravdomluvná média zase jednou mluví o tom, že hladová katastrofa na Africkém rohu byla na dohled již minimálně před rokem? Řekl jsem to již 21. července, když se v médiích objevily první zprávy a výzvy k darům. Doufejme, že dnes je o tom možné diskutovat trochu klidněji a věcněji. Ano, očividně je problémem absence dešťů, nicméně za tím očividným se skrývá pravá přičina: Politická nejistota. Různá uskupení bojují o moc, vyvražďují domělé sympatizanty protistrany, kradou zásoby a zabraňují pěstování potravin. Pomoc z jiných zemí problém neřeší, nýbrž ho prodlužuje. Logika může znít cynicky, ale bohužel odpovídá pravdě. 100.000 dnes přeživších znamená miliony, kteří zítra, pozítří, nebo daleké budoucnosti zemřou. Evidentně nekonečné občanské války musí samy vyhořet. Teprve, až budou všichni vyčerpaní, nastane doba pro rozum a mír.

Norský vraždící varietní sionista a přítel Izraele, jak o sobě sám tvrdí, je stále dobrý pro nějaká překvapení. Prý se telefonátem z mobilu vydal policii těmito slovy: „Breivik, komandant antikomunistického odboje protiislamizaci. Mise splněna a nyní se vydám jednotce Delta.“ Dobrý, ne? Komandant, který sám bojuje… Chci říct jen tolik: Ten pán ma jasnou představu o realitě, která má s realitou bohužel jen málo společného.

Někdejší navždyprezident Egypta, Husní Mubarak, leží před soudem. Obžalován je kvůli vraždě, korupci a jiným věcem, které demokraticky zvolený diktátor obyčejně dělává. Bude-li shledán vinným, hrozí mu trest smrti. Tak to holt dopadá, když kariéra končí u lidového soudu. Sleduje Merklová a Westerwelle tento proces se zájmem? Jako malý pohled do vlastní budoucnosti? Model Čaušesku se pro Rumunsko osvědčil: Již nikdy nebyly problémy se svrženým diktátorem.

Denní komentář Michaela Winklera, 3.8.2011