Židy a Izrael spojuje mír a láska

Posted on 19.8.2011

3


Příslušník izraelských mírových jednotek

Svržený víkendový ministerský předseda Bavorska, Dr. Günther Beckstein, nedávno fabuloval cosi o tom, že z Jeruzaléma přichází láska a mír. No jo, vždyť má doktorský titul a je politik. Tahle kombinace vysvětluje hodně. Z Tel Avivu zase velmi ráda přichází hrůza a děs, neboť tam sídlí nacionálně-sionističtí váleční štváči. Oberkomando izraelských doomsday forces plánuje již pozemní ofenzívu proti pásmu Gaza jakožto odpověď na teroristické útoky. Tam, kde muselmani používají Korán jako ústavu a šáriju jako zákon, mají židé Starý zákon a Talmud. Kdo takhle chce žít, nechť tak žije, bohužel však setkání těchto dvou válečných náboženství pravidelně produkují války a smrt.

Musí to být? Před pár staletími chtěli do této nesvaté, krví prosáklé země křesťané. Po konci křižáckých válek to byla odlehlá oblast, kterou historie ignorovala, než tam nutně potřebovali židé. Teď jsou tam a žijí to, co Beckstein označuje za lásku a mír. Stalin zřídil židům v Birobidžanu vlastní republiku, Hitler jim chtěl dát Madagaskar. Obě dvě oblasti by bývaly byly o mnoho přátelštější. Jenže kdo chce nutně žít v nesvaté zemi, ten za to musí zaplatit odpovídající cenu.

Naštěstí je ještě více válek, a protože je Merkloněmecko členem jednoho skvělého obranného spolku, smíme se dokonce i my podílet na útočných válkách, na kterých se podle slov kancléřky a ministra zahraničí vůbec nepodílíme. Je to přece jen 11 vojáků Bundeswehru. Ti však spolurozhodují, které cíle v Libyi se budou bombardovat. Nebo teatrálněji vyjádřeno, spolurozhodují, kde mohou lidé žít a kde musí zemřít. Z Berlína tedy vychází láska a hřbitovní klid.

Výtažek z denního komentáře Michaela Winklera ke dni 20.8.2011

Váš, Zvídavý Vincenc