Za trest si přečteš Annu Frankovou!

Posted on 8.9.2011

0


Kuriózní rozsudek dnes vynesl soudce Reinhardt Hering u soudu v dolnosaském Kasselu, kde byla k odpovědnosti dohnána 16ti letá Lisa (jméno změněno), která se dopustila trestného činu tím, že pokreslila na 33 plakátů německé komunistické strany, aktuálně se nazývající „Levice“ (Die Linke), hákovými kříži a runami SS.

Mladičká Lisa k tomu řekla: „Vlastně ani netuším, co to byly SS…“

Pachatelku trestného činu podle §130 s názvem „Štvaní lidu“ se rozhodl potrestat inkviz…, pardon, soudce Hering tak, že vynesl rozsudek, podle kterého je pubescentka povinna do 10ti dnů přečíst celý Deník Anny Frankové a napsat o tom referát. 

„Cílem v právu pro mladistvé není trest, ale výchova. Doufám, že se z toho poučí“, netají se soudcovský aparátčík odkrýt karty, o co že jen „německé“ justici vlastně jde. Positivní na tom všem budiž, že se demokratura konečně přestává přetvařovat a jasně přiznává barvu, že jí proklamovaná svoboda vyjadřování má určité hranice.

Ačkoliv je patlání čehokoli na plakáty, budovy, zdi, apod. podle mého soudu hloupost z principu, je k zamyšlení, zda by úkolem demokratické justice měla být léčba neposedných hochů a dívek názorovou indoktrinací. Navíc dílkem, jehož autenticita se opírá spíše o německé trestní právo, zakazující vědecké zkoumání 12ti letého střípku německých dějin, než o objektivní historická, nedej Bože vědecky doložená fakta.

A tak nezbývá, než mladé Lise doporučit, aby svůj postup při psaní referátu raději koordinovala s pověřenou osobu od soudu, neboť by se mohlo stát, že by jí ve slohovce špatně použité formulace mohly způsobit ještě větší problémy.

Vnucující se otázku, co budou napříště z moci úřední povinni číst dospělí němečtí komunisté a marxisté, zatím nikdo nezodpověděl.

V těchto souvislostech pak člověk pomalu neví jestli se smát, nebo brečet. Svoboda, stejně jako těhotenství, prý funguje digitálně. 1-0, buď je, nebo není. Zdá se tedy, že ve Finsku dovedou být ženy těhotnější, než v SRN. Jak to dělají, je mi záhadou.

Váš, Zvídavý Vincenc

Související text: Živá mrtvá Anna Franková

Zdroj: http://www.bild.de/regional/frankfurt/nationalsozialismus/nazi-maedchen-muss-anne-frank-lesen-19819158.bild.html

Posted in: Úvahy, Historie, Zprávy