Chléb a hry už mě nebaví

Posted on 29.7.2012

2


Voják chránící občany při Olympijských hrách v Londýně 2012

Olympijské hry jsou v plném proudu. Lidé „žijí Londýnem”, radují se, fandí a na chvíli se i přestali divit, proč si z obchodu odnášejí v košíku stále méně za tentýž peníz, jak je možné, že všechny státy pořád strašně dluží a nikdo pořádně neví komu a konec konců přestali brebentit i nad tím, jak to „ti nahoře” vedou. Nosné hospodské téma je jasné: Londýn 2012.

Přiznám se, že je mi ten „Londýn” ukradený. Sport mám rád, považuji se za aktivního sportovce v mnoha směrech, ale přiznám se, že za vrásky na svém čele nevděčím špatnému hodu oštěpem svého hrdiny, nýbrž volnému pádu Řecka, evropské centrální diktatuře, která stále zachraňuje mrský europeníz ruinující evropské národní ekonomiky (Itálie, Španělsko, Portugalsko, Irsko) a mezinárodním hochdemokratům, kteří se mohou přetrhnout, aby tento nejhorší způsob vlády, jaký máme (Churchill) exportovali do Sýrie. Sýrie byla jakožto soused Izraele na demokratický vkus příliš dlouho stabilní a tak je potřeba najmout osvědčené hochy z Al-CIAdy, vyzbrojit je flintami made in USA, obléknout je do trička s nápisem „Opozice” a nechat je dělat, co umí nejlépe: atentáty, výbuchy, únosy a bezhlavé střílení. Korunu tomu všemu pak dají hlídací psi nejhoršího způsobu vládnutí, jaký máme, etablovaní novináři, kteří všichni do jednoho mají na celou geopolitickou situaci kupodivu stejný názor. A pak že zglajchšaltování byla specialita nacistů.

Při pohledu na olympijské hry, kdy vidím na Temži bitevní křižníky, celé město se hemží speciálními armádními jednotkami, na střechách jsou ostřelovači, Mossad hlídá židovské sportovce a vůbec to celé vypadá jako mezinárodní vojenské cvičení, nemůže se mi nikdo divit, že i navzdory mediálnímu bigbrotherovském povyku mě více než tyto „hry” zajímá to, co se děje kolem nich.

Mějme se však na pozoru! Vrchnost nepořádá chléb a hry pro póvl (to jako „my”) jen tak pro nic za nic. A jak známo, nejjednoduší způsob, jak ovce nahnat na porážku je odvést jejich pozornost. Ony pak půjdou samy. Sledujme, jaké novinky nás po hrách budou čekat. Nová bezpečnostní opatření? Nové bezpečnostní zákony? Záchranné eurobalíčky, které úspory promění v ještě větší hnůj než dosud?

Zeppelin LZ 129 „Hindenburg“ při zahájení Olympijských her v Berlíně 1936

A ještě jedna věc. V jakém světě to vlastně žijeme? Když Olympiádu v roce 1936 pořádal barbarský nacistický režim, masový vrah Hitler hajloval na účastníky z celého světa a přeci jen si podával ruku s fenomenálním černoškým atletem Jesse Owensem, tak jedinou zbraní na stadioně byla sem tam nějaká ta důstojnická dýka tehdejší pozvané vojenské smetánky. Žádné kulomety, žádní odstřelovači, žádné vojensko-policejní manévry. A ani z gigantické vzducholodi Hindenburg nad hlavami diváků neskákali teroristé opásaní bombami.

S orwellovským pozdravem

Váš
Zvídavý Vincenc