Kdo je Zvídavý Vincenc?

Ne, není tu fotka a tabulkový životopis…

Je až s podivem, kolik předsudků a zažitých klišé panuje dodnes o Němcích.

Němci jsou především krvelační okupanti, vrazi, antisemiti, nesnášenlivci, potomci agresivních vikingů a jsou vůbec takovým synonymem pro absolutní zlo. Je potřeba si na ně dávat veliký pozor – co kdyby totiž zase nějaký zlý Němec vymyslel Aspirin, auto, knihtisk, počítač, dieslový motor, dynamo, vrtulník, rentgen, sociální pojištění, tramvaj, nebo třeba blbou hmoždinku.

Najdete zde zprávy a informace převážně z německy mluvícího prostředí, eseje, úvahy a pojednání o minulosti a současnosti vždy nějak související s německým národem.

Čas od času se budu německým národem, jeho kulturním dědictvím a odkazem seriósně a bez předsudků také blíže zabývat, neboť jsem toho názoru, že německá historie se neomezuje pouze na ta ach tak děsivá léta 1933-1945.

Národ, který dal světu téměř všechny důležité objevy, patenty a vynálezy si po 70 letech od konce II. světové války zaslouží i jiný druh pozornosti, než jsou do nekonečna omílané komory a Hitler.

Nenechám si nic předepisovat. Budu se do nekonečna ptát, a to na všechno. Chci pokládat jakékoli otázky a snášet jakékoli odpovědi. V tomto směru nemám skurpule.

Právo převzetí, odkazu a kopírování článků má každý, kdo uvede zdroj, tak jak je obecně na internetu zvykem.

Váš,

Zvídavý Vincenc

Kontakt:

zvidavyvincenc@gmail.com

25 Responses “Kdo je Zvídavý Vincenc?” →

 1. jop

  14.5.2011

  Dobrý den, jak dlouho v Německu žijete, jestli se smím zeptat?

  Odpovědět
  • de facto od narození. pročpak?

   Odpovědět

  • Karel

   9.10.2011

   Dobrý den, fakt neobjektivity při posuzování nacistického Německa jsem si sám uvědomil při sledování mnoha a mnoha dokumentů, jelikož mne tato problematika vždy zajímala. Některé pozorované rozpory se pro mne staly již neúnosné a začal jsem si klást řadu otázek – jak to tedy vlastně bylo? Děkuji moc za film Hitlerova válka. Kde jste to proboha vůbec vyhrabali? 🙂 Ani dnes pro mne není snadné udělat si objektivní názor k čemu vlastně za druhé světové války došlo, právě díky mohaletému denacifikačnímu vymývání mozků, pochybné sovětské politiky, intrik západu a také dlužno dodat značné surovosti nacistického režimu. Každý takový podnět je dnes velice vzácný a užitečný – tedy pro toho, kdo se skutečně zajímá. Ještě jednou děkuji. K.V.

   Odpovědět

 2. lsd1973

  24.6.2011

  Děkuji za upozornění! opraveno / Zvídavý Vincenc

  jinak si nemyslim ze by nemci byli vnimani tak jak popisujete
  jen ceska zkusenost s nimi nebyla nejradostnejsi

  Odpovědět
  • jakou „českou zkušenost“ máte na mysli?

   tuhle, tuhle, nebo snad tuto?

   Odpovědět

  • Má pravdu.

   6.8.2011

   Zvídavý Vincenc má pravdu. Jednostranné klišé o nemcoch, dôsledné vymývanie mozgov v rámci „denacifikácie“ myslím dostatočne zpracovalo verejnú mienku. Mne trvalo tiež dlho, než som pochopil, že na školách síce vyučujú pravdu, ale tu svoju, ktorou disponujú víťazi. Až „plyšák89“, kedy novokvasení polytruci a agitátori vynášali na porazený režim a jeho protagonistov tie najrozličnejšie senzácie, mi objasnil to, že „nie všetko je zlato, čo sa blyští“. Toto demokrátické pozlátko nevynímajúc. Ale najdôležitejší bol vývoj po „plyšáku89“. Rozbitie ČeskoPomlčkaslovenska, rozbitie Juhoslávie a to i napriek zákazu národnostného, báboženského a rasového štvania(u nás je to asi paragraf120)! Žiaľ, to praktycky platí len pri antisemitizme. Pri „gójimoch“ sa uplatňuje sloboda slova. Rozširovanie NATO a tlak na Russko. Utvorenie Schen-genského lebensraumu. Všetky rysy nasvedčujú o projekte, ktorý bol prevzatý z vízie Hitlerovského Nemecka o zjednotení Európy a po úpravách a obmenách aplikovaný kolaborantskými vládami. S vínimkou Juhoslávie. Tá musela byť opäť pokorená vojensky, ako aj Goebelsovou propagandou, ktorú v súčasnosti nahradil P.R.(public relations, asi…). S tým rozdielom, že dnes sú demokráti – dnešní následovníci Ustašovcov, bosnianskych moslimov, UCKkosoves, vysoko cenení a glorifykovaní a následovníci srbskích četnikov opisovaní ako bezohľadní zločinci. Sa divím lsd1973, ktorý píše: „…popisujete
   jen ceska zkusenost s nimi(nemci) nebyla nejradostnejsi…“. No a pritom všetkom češi bez mihnutia oka uznali nazávislosť Kosova! Veď paralela medzi terorystickými kosovskými jednotkami UCK a Henleinovými národnooslobodzovacími jednotkami v Sudetoch je doočíbijúca! Tak potom čo chce? Zhruba toľko o fašistyckom pôvode dnešnej polytiky. A čo polytika samotného fašistického Nemecka? Odkiaľ pochádza? Na stránke http://zvedavec.org/ bola zmienka o veľmi zaújmavej knížke. Popisuje, že nejvyššie Nemecké polytické špičky sa veľmi videli v anglických kolonistoch a túžili po vytvorení podobného impéria. Metódy ktoré uplatňovali anglickí demokráti vo svojích kolóniách fašisti od nich nielen prevzali, ale doviedli až do absurdnej dokonalosti. Vezmime napríklad koncentračné tábory: http://cs.wikipedia.org/wiki/Búrské_války . Je toho však viac a miesta málo. A čo Hitler a jeho aj dne starostlivo pestovaný kult osobnosti, aj keď „superzločinca“? Iste, ale položme si aj ajprv otázku čo anglickí demokrátický superzločinci, čo Napoleón a ďalší a ďalší. Ďakujem zvidavemuvincencovi za zaújmavé čítanie.

   Odpovědět
   • Dobrý den,
    děkuji za Vaše uznání.

    Jen si Vás dovolím varovat, aby jste zase na druhé straně nepodléhal jiným zjednodušeným propagandistickým pilulkám, které se rychle spolknou a zabírají dlouho.

    Píšete cosi o převzatém projektu schengenského Lebensraumu od hitlerovského Německa. Zajímalo by mě z čeho takové tvrzení vychází? Dále spojujete nějaké „henleinovy“ národoosvobozovací jednotky s UCK. Zplácáváte, zřejmě nechtěně, mnoho nesouvisejících věcí dohromady, jejichž jedinou souvislost tvoří představa, že by to takto jednoduché a „bombasticky odhalující“ mohlo být. Pokud by jste se skutečně vážně chtěl zabývat souvislostmi v nezhuštěné podobě, pak bych začal asi tady. Pak uvidíte sám, zda se Vám po použití srovnání sudetské domobrany s UĆK bude nadále klidně spát.

    Váš, Zvídavý Vincenc


 3. Trochu oneskorene.

  2.9.2011

  Ďakujem za Vašu odpoveď. Odpisujem neskoršie, neočakával som, že môj komentár bude prijatý a vôbec s nejakým kladným ohlasom. Nemám žiadne vedecké podklady o svojích prirovnaniach o terajšom znovuzjednocovaní Európy so sjednocovacími snahami z roku 1939. A už vôbec nie od týchto rýchlokvasných dnešných historikov. Takže propagándistycké pilulky mi nehrozia, ale za priateľské upozornenie aj tak ďakujem. Svojím spôsobom môžte mať pravdu s tým, že keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté. Prirovnania Vás mohli popudiť, no nemyslím, že pre svoje určité nedostatky nestoja za úvahu a treba ich odsúdiť. Pochopiteľne že bandy hrdlorezov z UCK tvorené primitívymi albáncami, ktoré kolaborovali s vedením NATO a zasielali pozývací dopis do Bruselu je niečo iné, a srovnávať Henleinovu domobranu založenú s príslušníkmi kultúrnejšieho a inteligentnejšieho národa, nemusí byť práve to najsprávnejšie. Fakt ale zostáva, že humanitnú krízu v Sudetoch riešil Hitler podobne, ako sa riešila v súčasnosti v Kosove. Pozývací dopis pre Wehrmacht od Sudetských nemcov nemôžem potvrdiť, no podľa toho čo v škole učia, humanitná operácia Wehrmachtu v Ćechách prebehla na určitých podkladoch. Ďalšia vec, ktorá potvrdzuje moje podozrenia, je dnešná až podozrivá angažovanosť Nemecka v Juhoslávskych národnostných treniciach. Celý poces demokratizácie bývalej Juhoslávie, „očisťovania od komúnizmu“ a začlenenniu do EÚ a NATO, pripomína proces začleňovania národov bývalého Juhoslávskeho kráľovstva do Tretej ríše a Wehrmachtu. Fakt je ten, že bratia Češi nemajú o vyhnaní Sudetských Nemcov jediný právny podklad, ktorý by usvedčoval tú ktorú osobu z kolaborácie, jedine Benešove dekréty, ktoré stoja na vyhlásení kolektívnej viny odobrenej tými našími najvyspelými demokrátickými krajinami. Narozdiel však od nich, ako poznám pedantnosť Nemcov, hociktorý z nich sa môže kedykoľvek prezentovať listom vlastníctva im zhabaného majetku. Žeby preto Češi vykonali Srbom taký podraz, že sa práve tohto boja? Možno. Každopádne také ošúchané propagándistycké frázy ako: „…naše špatné zkušenosti s nemci…“, určite vo svetle týchto skutočností neobstoja.

  Odpovědět
  • Zdravím Vás!

   Vaše srovnání sudetské domobrany a UCK nepovažuji za nepatřičné kvůli „kulturní a inteligenční úrovni“ toho kterého národa, ale čistě kvůli faktické povaze naprosté rozdílnosti těchto uskupení. Nevím, jestli jste před napsáním tohoto příspěvku trochu prostudoval příslušnou (sudetskou) problematiku, ale je potřeba se dívat na oba dva problémy příslušnou optikou. Na problém UCK je třeba se dívat brýlemi přelomu 20. a 21. století a na problém sudetských Němců brýlemi z let 1918 – 1946. A pokud nějak zužujeme tehdejší geopolitickou situaci po I. světové válce, do které byly zapleteny takřka všechny evropské národy, na nějaký „humanitární problém“, to se nezlobte, to je mimo. Srovnávejme srovnatelné. Oblast Sudet a sudetští Němci byli po staletí nedílnou součástí těch území, ze kterých byly jak ve 20tých a 30tých letech, tak poté definitivně v druhé polovině let 40tých, vyhnáni. Nebylo to tedy tak, že by nějaký obtěžující hmyz jménem Němci, byli jak na potvoru nastěhovaní na výsostném českém území. Ne. Sudetští Němci žili po staletí ve své zemi, v Sudetech, které byly bez ohledu na Wilsonem garantované právo národů na sebeurčení obratnými kličkami Beneše a Masaryka uměle a násilím začleněny do jakéhosi podivného nového státního útvaru, zvaného Ceskoslovensko, ve kterém žilo mnoho národnostích menšin (mj. cca 3,2 mil. Němců!) se svými územími, aniž by se těchto menšin na začlenění do tohoto spolku ptal. Důvody vzniku protektorátu se nezakládají na nějaké humanitární krizi, ale na mnoha politických, vojenských a územně-právních okolnostech té doby. Nemohu doporučit nic jiného než dějinné rozbory zde, kde se touto problematikou seriosně a bez emocí zabývají.

   Co se týká „angažovanosti Německa“, o které píšete, to jen potvrzuje zase má podezření, že se díky snadnému zjednodušení lehce oddáváte dnešní mediální masáži, byt zcela určitě nechtěně. Co to je „angažovanost Německa“? Znamená to, že soustružník z Volkswagenu, nebo bavorský sedlák má zájem na jugoslávských národnostních třenicích? To asi ne. Angažovanost „Německa“ je tvořena angažovaností německého politického chlíva, který nemá s německým národem nic společného stejně, jako v CR nemá český politický bordel co společného s dělníkem v Tatrovce, nebo řidičem pražské tramvaje. Německo je velká rarita. Jako jediná země EU nemá vlastní ústavu, a to od roku 1945. V Německu nepatří Němcům vůbec nic. To je jako by Němec řekl: že ti Ceši se taky pěkně angažovali v humanitárním bombardování Jugoslávie (Havel). Obávám se, že v zemi, na jejímž území 70 let po II. svět. válce a 20 let po pádu železné opony operuje 60.000 amerických vojáků nerozhodují Němci, ale někdo úplně jiný. Měl byste pocit, že o něčem rozhodujete, kdyby jste měl dnes na území slovenska sovětskou armádu, navíc placenou z Vašich daní? V jugoslávských záležitostech se jménem Německa angažuje úplně někdo jiný. Bohužel.

   Váš, Zvídavý Vincenc

   Odpovědět

   • Ďakujem.

    4.9.2011

    Ďakujem za objasnenie problematiky a za zaújmavé odkazy v predošlej i v terajšej odpovedi, ako aj za Vašu zaújmavú stránku. V mnohom s vami súhlasím, no nie vo všetkom. Ak ste našli v hlavných mediálnych propagandistických trúbach niečo z mojích názorov(ktoré uznávam že nemusia súhlasiť so skutočnosťou), tak to budem naozaj prekvapený. Rozbitie Rakúsko-Uhorska a vznik ČeskoPomlčkaslovenska vnímam podobne ako Vy, ako vysoko-demokrátický akt, v zmysle tých najvyšších demokrátických princípov rozhodovania „o nás bez nás“. Vyhnanie Nemcov založené takisto na tom najrýdzejšom demokrátickom práve o uplatňovaní kolektívnej viny, vzbudzuje vo mne podozrenie, že sa tam nejednalo o žiadne „kóšer“ veci a vôbec nie o nejaké vyššie ideály. A to ešte pripomeniem záber ďalšieho Nemeckého územia, ako aj nasťahovanie tureckého, albánskeho a iného bordelu medzi Nemecké obyvateľstvo v rámci „vzájomného multi-kulti obohacovania“. Zaújmavé že pri inom probléme už o multikulti nehovoria, naopak: „také dvanárody spolu žiť nemôžu“. Fakt je aj ten, že Češi teraz všetkým u „čisto uprataného stola“ môžu rozdávať svoje rozumy, ako riešiť národnostné spory, tak ako sa mi to stalo na ceste po bývalej Juhoslávii. Lenže „padla kosa na kameň“! Zatiaľ čo v období II.sv. vojny sa mohli vyhovárať na to, že za udalosti ktoré sa stali nemôžu, pretože boli protektorátom, dnes sa vehementne oháňajú svojou samostatnosťou a slobodou. Ak nastane zúčtovanie za všetky zločiny na ktorých sa v rámci spolkov spolupodieľali, dúfam že im to patrične bude pripomenuté, tak ako mne jeden taký predhadzoval zločiny prvého slovenského štátu. Nasťahovaná albánska verbež do Kosova je určite niečo iné než ako nemci žijúci po stáročia v Sudetoch. Fakt je ten, že pri porovnávaní týchto dvoch prípadov som pre zjednodušenie neprihliadal, sledoval som len dejinnú časovú chronológiu. prítomnosť amerických vojsk takisto vnímam ako okupáciu. Síce robotníka nemožno porovnávať s pánmi vo vrcholnej polytyke, ale ste nevzali do úvahy vymývanie mozgov v rámci propagandy ktorú mi pripomínate. A fakt je ten, že zatiaľ čo mnohí u nás chápu vyhnanie Nemcov ako „správnu vec“, odsun čečencov ako trest za kolaboráciu a za terorystické útoky na mocenské štruktúry ZSSSR za vlády Stalina, vnímajú ako krivdu. Presne v zmysle propagandy. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem za zaújmavé fakty, ktorými sa nechám rád poučiť, a ďakujem tiež za zaújmavý rozhovor.


   • Prepáčte, ale ešte...

    4.9.2011

    Mrzí ma, že opäť vstupujem do diskúsie, obávam sa však aby som nebol opäť nesprávne pochopený. Na ČeskoPomlčkaslovensko nemôžem mať prinajmenšom žiadne výhrady, určite nie nejaké negatívne. Konštatoval som len okolnosti vzniku, nepochybne bez referenda. Mnoho občanov bývalého Rakúsko-uhorska sa stali občanmi cudzieho štátu a stali sa terčom tlaku, aby sa vzdali svojéj príslušnosti k národnostnej menšine. Hrdosť na Slovenský národ a jeho jazyk a kultúru som považoval za čosi nadprirodzene osobitné a nenapodobiteľné, až kým som na hore uvedenej stránke zvedavec nenarazil na jedného česského národovca, ktorý viedol úplne tie samé šablónovité reči. Avšak na rozdiel od slovákov ktorí, popritom že im nevadili hemžiace sa anglické výrazy, anglo-americká pakultúra, dbali aby sa v slovenskej reči nenachádzali žiadne bohémizmi, tobôž nie magyarizmi, on sledoval, aby sa tam nevyskytovala nemčina. Doposiaľ som myslel, že tak akosi podľa názoru jednoho čecha na juhosláviiu, stačila by medzi národmi Rakúsko-uhorska dohoda a bol by býval kľud. Tak by to ale vôbec nešlo. Celá národná hrdosť zrejme neni postavená na hrdosti na svoj jazyk a kultúru, ale na štvaní proti susedným národom. Zrejme preto i napriek osobitosti každého „národného povedomia“, pochádza z toho istého ideového centra, ktoré nemá za úlohu zjednocovanie, obohacovanie-multi-kulti, ale presadzovania veľmocenských záujmov.
    Veľa sa používa propagándistické kúzelné slovíčko, ako chcel Hitler vyhubiť všetky slovanské národy. Úsmevné. Do toho konceptu „vymierania slovanov“ nejak nezapadá bratríčkovanie prvého Slovenského štátu, Chorvátskych ustašovcov, Bosenských moslimov, Ukrajinských vlasovcov a pod. Ale dajme tomu že je to predsa pravda, no a potom čo? Vezmime si koloniálne veľmoci: vyhubili spústu pôvodného obyvateľstva príslušníkov „primitívnych menejcenných národov a rasy“. V Amerike zahnali zvyšky menejcennej rasy „lenivých neprispôsobivých“ indiánov do rezervácií a napriek tomu majú všetci títo kolonisti toľko demokrácie, že z nej môžu rozdávať aj nám a po celom svete!


 4. ...

  11.9.2011

  Není nad osobní zkušenost. Před lety jsem měl na Němce také názor typu: Co Němec to zloduch. Až sem poznal pár lidí – Němců osobně a nějakou dobu mezi nimi i žil. Jsou to fajn lidé a přijali mne jako Čecha mezi sebe.

  Odpovědět

 5. Wova

  7.10.2011

  Fakt dobrý Blog, smekám klobúk a som rád, že som ho objavil.

  Odpovědět

 6. CorpusDortus

  29.10.2011

  Mily Vincenci. Mam Vase stranky v oblibe, libi se mi jakym zpusobem se k nejruznejsim dogmatum stavite. Presto bych Vam jednu vec rad vytknul. Vase „predvadecka“ ma sice hlavu a Svete div se, i patu. Nicmene vyvaroval bych se urcitych spojeni v jistych souvislostech. Napr. „Národ, který dal světu téměř všechny… “ vite co myslim ? Myslim, ze se (moyna nechtene) dopoustite podobne demagogie. Te same, kterou jinde (a v mych ocich sympaticky) popirate…. potirate ? Ja vlastne nevim, ale jo.

  Odpovědět
  • Zdravím Vás!

   Děkuji Vám za pochvalu, jakož i Vaši výtku.

   Musím se přiznat, že jsem se tehdy při psaní toho textu opakovaně k Vámi zmiňované pasáži vracel a vždy ji nějak přeformuloval a pak ji zase dal do původní, tedy této, podoby. Přiznávám, že to v první chvíli může působit tak, jak píšete, ale jde-li člověk do hloubky a nenechá se ovlivňovat pocity, tak prostě k takovému závěru nutně musí dojít. Když totiž vezme tužku a papír a napíše dvacet věcí, které každý den nezbytně používá, nebo které jinak zásadně vstupují do jeho života a pidí se po tom, odkud pochází, zjistí to, co píši ve Vámi kritizovaném entrée.

   Váš, Zvídavý Vincenc

   Odpovědět

 7. Pcprcek

  8.11.2011

  Tu na tejto stránke som našiel odkaz na „Náš Směr“. Bola to reakcia: Zvídavý Vincenc Červen 26, 2011 ako na Česskú skúsenosť „tuhle, tuhle a snad tuto“. Odkázanú stránku som dôkladne ešte nemal preštudovanú, ale dneska by som ju radšéj nebral ako nejaký nestranný dôveryhodný zdroj na „česskú zkušenost“. Je pravda že „tuhle a tuhle…“ nemám ešte dôkladne preštudované, no dôkladne som si prečítal „Poľskú zkušenost…“ od Pardubice 5.4.2010 Franz Chocholatý Gröger, „tuhle“: http:nassmer.blogspot.com/2010/04/70-vyroci-zavrazdeni-22000-polskych.html ,čo mi stačilo aby som bol v obraze. V jeho demagógii už chýbalo len to, s čím raz prišiel môj sused po svojom pravidelnom brainwashingu: že nešťastných „bezbranných“ chudákov poliakov, zavraždila Russká tajná polícia ŠTB.
  Prispieval som už prv, špatne sa mi ale darilo vyplňovať kolónky, napríklad s menom.

  Odpovědět

 8. vittta

  29.11.2011

  Tento citát „Chceš-li znát pravdu, naslouchej tomu, komu zakazují mluvit!“ platí až nyní-nebonějak obecně???
  Vždyť pokud by platil obecně-pak nejsou tak daleko časy,kdy se za nacistického Německa zakazovalo mluvit právě tak,jak se dnes mluví „oficálně“.

  Rád bych se podíval na ten film-ale nevím,jak bych tam přiřadil české titulky.
  Mám obstojné znalosti o II.světové válce a rád bych se dozvěděl,jakých manipulačních technik se ve filmu používá.
  Néé-skutečně neptřím mezi konzumenty současné „demokratické“ ideologie.
  Rovněž se ale nenechám zmást bláboly o dějiných událostech 20 století.

  Odpovědět
  • Zdravím Vás, „vittta“,

   1. když dovolíte, odpovím na Vaši otázku stejně, jak jsem před několika dny odpověděl jinému čtenáři, který se mě na poselství citátu ptal emailem. Zkopíruji celý text:

   Dobrý den, XXX,

   nepropadejte, prosím, zbytečné panice. Nehledejte v citátu něco, co
   tam není.

   Pro začátek postačí, přestane-li se zakazovat mluvit, případně
   zpívat, aby se nemuselo prchat do Země krále Miroslava (jako v té
   známé pohádce). Lidé tak budou mít šanci se přiblížit pravdě, což
   je první krok k úspěchu. Přestane-li se zakazovat mluvit, bude to
   (díky Bohu!) konec současného lživého orwellovského světa a vytvoří
   se prostor pro svět nový, tak jak tomu již mnohokráte v historii
   bylo.

   Můj citát radí především naslouchat vlastnímu svědomí, vrozenému
   instinktu a zdravému rozumu.

   Váš, Zvídavý Vincenc
   ——————–

   2. Pokud tím „filmem“ myslíte dokument „Hitlerova válka? Co zamlčuje Guido Knopp…“ (mám zde filmů/videí více), pak technikcy není asi žádný problém. Film stáhněte, dejte do stejného adresáře s titulky a mělo by vše fungovat. Kdyby ne, jistě máte ve své sociální síti někoho, kdo Vám pomůže. Ani nevím, jak bych poradil. Sledovat film s titulky na počítači je dnes běžné a technicky zcela nenáročné.

   Odpovědět

 9. Radim

  30.11.2011

  Zdravim vincente,
  dekuji za Vas web. Nekde pisete, ze Michaelu Winklerovy za poslednich 7 let co se snazi probouzet lidi, vysly vsechny jeho predpovedi budoucich udalosti. Muzete strucne konkretizovat ktere? Diky moc

  Odpovědět
  • Zdravím Vás, Radime,

   neřekl bych zrovna, že se Michael Winkler, snaží „probouzet 7 let lidi“ – to zní trochu dětinsky. Postačí, když vezmeme jako fakt, že od roku 2004 je aktivně činný jako autor, sloupkař a komentátor.

   Co se týká jeho předpovědí, již dlouho mám v plánu přeložit jeho tzv. „Phasenzähler„, tedy počítadlo fází společenského vývoje (úpadku), ve kterém detailně a chronologicky od 26.7.2007 komentuje postup těchto fází. V kapitole „Der Untergang“ – zánik – je pak do nejmenších detailů popsáno schéma vývoje společnosti a jejího nutného úpadku. Pokud umíte německy, stáčí jen jednou kliknout, začít číst a žasnout. Pokud ne, prosím Vás, vyčkejte, snad se k tomu překladu konečně dostanu. Mým největším nepřítelem je čas a přání čtenářů, která bych vždy tak rád rychle splnil.

   Váš, Zvídavý Vincenc

   Odpovědět

 10. Ducháček

  30.11.2011

  Zdravím Vás, Zvídavý Vincenci
  a dík za skvělé stránky. Doufám, že i do budoucna se budete věnovat „nepříjemným“ tématům naší historie. Film Hitlerova válka? jsem doporučil ke shlédnutí několika známým a byli z něho, mírně řečeno, zaskočeni. Dlouholetá jednostranná propaganda je znát.
  Ještě jednou dík!
  Ducháček

  Odpovědět

 11. Ringo

  5.12.2011

  Dobrý den
  Zvídavý Vincenc má vcelku zajímavé stránky. V rozporu s úvodním slovem, kde píše, že 70 let od konce války si německý národ zaslouží i jiný druh pozornosti než jsou do nekonečna omílané plynové komory a Hitler, ale nechává své čtenáře diskutovat o filmu „Hitlerova válka?“ na naprosto zbytečné téma, chtěl-li, nebo nechtěl-li Hitler válku. Byl jsem překvapen, kolik lidí se této debaty zúčastnilo. Snad každý, kdo se o historii zajímá, ví, že důvody pro konflikt o charakter středoevropského prostoru dozrály koncem 19. století, a i přes dvě zničující války, trvají dodnes. Nechci nikomu bránit v pitvání naprosto podružných marginalit. Zdá se mi ale, že mnozí lidé nedokážou překročit svůj stín, ani ten svůj intelektuální.
  Ringo

  Odpovědět

 12. Otazník

  7.2.2012

  Odpovědět

 13. Miliviouppy

  17.10.2012

  Dobry den vsetkym, som cudzinec a prelozit cez google.translate
  nie je celkom isty, ako pridat obrazky do stranky. Vdaka za odpoved.

  Odpovědět

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: