Vzkazník

Milí přátelé, čtenáři,

na základě opakovaných přání otevírám tuto sekci, která má sloužit k obecným dotazům, vzkazům a zprávám.

Upozorňuji, že i zde platí „můj dům, můj hrad“ se všemi důsledky tohoto rčení. Kdo se neumí chovat, ať neztrácí čas. Všichni ostatní jsou srdečně vítáni.

Soukromé zprávy pište na email: zvidavyvincenc@gmail.com

Těším se na Vaše zprávy.

Váš, Zvídavý Vincenc

19 Responses “Vzkazník” →
 1. Nazdar, daj si na stránku.
  http://www.imdb.com/title/tt1377278/
  Defamation – Izraelský film aj s SK titulkami od režiséra Yoava Shamira o židovskom antisemitizme, ADL, Izraeli, židovskej lobby v USA, izraelskej výchove školákov…atd.
  Ak chceš poznať vznik a udržiavanie antisemitizmu vo svete, tak tu sa to dozvieš.

  Film si pozrieš na internete, na tejto adrese: http://blip.tv/play/AYLj41cA.html
  alebo stiahneš z http://blip.tv/file/get/Gabo51-OhovranieDefamationSlovakSubtitles203.avi
  Priprav sa na dosť zaujímavý dokument..

  Odpovědět

 2. Lukáš

  5.1.2012

  Výše zmíněný koment si zaslouží pozornost, ten dokument jsem před časem shlédl a udivilo mě, že ve své snaze nestranný člověk, dokáže natočit dokument, který říká o současném dění mnohé.

  Vincent: Ale proč sem píšu (nechal jsem vám jeden vzkaz pod článkem „Slova, která..“) a pak se Vás chci zeptat ještě na jednu věc. Týká se to rasové otázky v Německu, včetně tzv. nordicismu. Doposud jsem nebyl schopný nalézt dokument, který by tuto problematiku probíral komplexně (pokud máte odkaz na články, knihy, rád si to přečtu). Dostávám se ke zdrojům, které buď TENDENČNĚ! zmiňují v nacistickém Německu živli, které vyzdvihovali nordické typy, Germány – na druhou stranu se mi stávají zajímavým doplňkem informace, které ukazují, že jistí lidé z Říšské elity nebyli protislovanští, nevyzdvihovali nordiky apod. (zkrátka plejáda různých postujů, mezi nimi i tací, co chtěli diskutovat o árijském původu Cikánů). Ale teď k tomu konkrétnějšímu dotazu, na nějž hledám odpověď. Psal jsem ho už na jedny stránky, tak ho jen zkopíruji:

  Už jsem několikrát četl o tom, že poté, co byli v Protektorátu zavřeny vysoké školy, tak byla možnost studovat v němčině, v Říši. Nebylo to pro každého, a jak jsem četl, tak mnozí tu možnost odmítli, jelikož by se jim ze strany Čechů dostalo akorát pohrdání (to psali snad na blogu Náš směr). Nicméně byla tam jistá omezení. Všude jsem se dočetl, že byli potenciální studenti nabíráni dle „rasových“ hledisek. Nic víc o tom. Chci se zeptat, jaká kritéria museli splňovat a bylo nutné, aby se jednalo o nordické typy?

  Díky za odpověď.

  Odpovědět
  • Buďte zdráv, Lukáši!

   Bohužel Vám s Vašimi otázkami moc nepomohu, ne snad, že bych nechtěl, ale Vámi zmíněné problematice jsem se doposud nikdy seriósně nevěnoval. Vycházel bych pouze z dojmů a to u mě není zvykem.

   Na velmi dobré úrovni se v česky mluvícím prostředí zabývá protektorátem právě asi jen magazín Náš Směr, zkuste hledat tam. Mé znalosti protektorátu se spíše vztahují na okolnosti jeho vzniku.

   Váš, Zvídavý Vincenc

   Odpovědět
 3. Vážení přispěvatelé, komentátoři.

  Všechny Vaše komentáře za poslední 3 týdny čekají na schválení. Nic jsem, jak si mnozí myslí nesmazal.

  V mém domě, u mého stolu vedu diskusi já. Na všechny se dostane, ale chce to čas.

  Mojí prioritou je pečovat o blog a publikovat, ne pitvat cizí názory.

  K problematice komentářů se ještě souhrně a jednou pro vždy vyjádřím.

  S úctou Váš

  Zvídavý Vincenc

  Odpovědět

 4. Macek

  13.2.2012

  Zdravim,
  dokument Hitlerova valka? Co zamlcuje… je na youtube rozdelen na 8 dilu, ale dil 3 je k nesehnani (nejen na youtube). Proto mam 2 dotazy:
  1. je to nahoda? 🙂
  2. nevite jak se k tomu dostat?
  Za pripadnou odpoved diky

  Odpovědět

 5. Hanza

  23.2.2012

  Zdravím Vincenci, zajímal by mě tvůj názor na politiku USA přičemž předpokládám z toho co jsem na tvém blogu četl, že se o ní (alespoň okrajově) zajímáš. Především na pana Zbigniewa Brzezinského a spol vs. jim myslím kontrující např. členové Tea Party (především otce a syna Paulovi). Osobně shledávám zajímavou Paulovic kandidatura do nadcházejících prezidentských voleb 2012. Přijde mi, že se o tom v Čechách nikdo moc nezajímá ( asi hlavně z frustrace, že většina lidí není sto sledovat ani ovlivnit politiku u nás natož v USA ) což mi přijde škoda. Řekl bych, že tak významné a téměř vše ovlivňující událost jako je volba prezidenta USA by neměla být přijímána ostatními národy natož Evropou pasivně. Zajímalo by mě jak je toto vnímáno v Německu? Přeci jen Německo je myslím s USA velmi spjato už jen tím, kolik lidí z Německa tam žije.. Ahoj a díky za názor.

  Odpovědět
  • Zdravím Vás, Hanzo!

   Svůj dotaz jsi položil dosti široce. Politika USA, máš-li na mysli tu zahraniční, je poměrně jasně profilovaná na
   a) pohlcování světových přírodních zdrojů
   b) instalaci jediné světové měny v rukou 12ti soukromých bank přes další soukromou firmu FED
   c) naplnění představ o Novus Ordo Seclorum (viz jednodolarová bankovka)

   Zbignew Brzezinksi je jeden z manažerů štábu, který má na starosti úspěšnou dodávku výše uvedené zakázky. Kompletní souvislosti v románové formě ZDE.

   Volba prezidenta USA je stejně „významná“ jako volba miss nebo udílení Oskarů. Jak nedávno ve slabé chvilce prohlásil bavorský ministerský předseda Horst Seehofer „Ti, kteří rozhodují, nejsou voleni a ti, kteří jsou voleni, o ničem nerozhodují“. Tipuji, že brzy dopadne jako Jörg Haider.

   Celkové vnímání politiky USA v Německu nelze jednoduše popsat. Většinová masa „Němců“ s vymytými mozky pro řádné re-education si jistě myslí, že USA jsou skvělý bratr. Ta myslící menšina vnímá USA tak, jak jedině lze USA ve vztahu k Německu na základě surových faktů vnímat – jako stále v Německu přítomného okupanta. Rusové odešli, Američané nikoli.

   Váš, Zvídavý Vincenc

   Odpovědět

 6. tony

  12.3.2012

  MILY VINCENCI VELICE TI DEKUJI ZA CLANEK DOPIS JEDNOMU LEVICAKOVI ZIL JSEM DELSI DOBU VE TVE ZEMI ALE NIKDO, Z MYCH DOBRYCH NEMECKYCH PRATEL, MI TUTO SKUTECNOST NEVYSVETLIL JAK SE TO VSE UDALO,NECHCI SE NIJAK MOC ROZEPISOVAT,ALE VELICE TI ZA TATO HISTORICKA FAKTA MOC A MOC DEKUJI TVOJE STRANKY JSOU PERFEKTNI 111

  Odpovědět

 7. Pavel

  22.4.2012

  Posílal jsem tenhle příspěvek k článku Dokumentární film: Hitlerova válka? Co zamlčuje Guido Knopp… a až teď jsem si všiml, že tam už je diskuse uzavřená. Proto ho vkládám ještě jednou sem:

  Dobrý den,

  už je to nějaký ten pátek (i když pořád vím dost málo o té době), co se více zajímám o historii – zejména 20. století v Evropě a události související s 2. světovou válkou. Ani už nevím proč mě to kdysi začalo zajímat, nejspíš to bude ze 3 důvodů: (1) přišlo mi naprosto přehnané (tuším už na ZŠ to začalo, i když více zajímat jsem se o to začal až ke konci střední školy, čili tak rok a půl zpátky) to, co jsem o tehdejším Německu slyšel (škola, TV, kamarádi, …), jaksi mi nedávalo smysl, aby Němci byli skoro ve všem tak špatní, jak jsem to slýchával; (2) často mě vadili připomínky spolužáků či lidí v mém věku, kteří pronášeli nenávistné komentáře i k dnešnímu Německu, tohle je naneštěstí častý jev, dá se říct, že tohle se mě dotýká trochu i osobně, protože jsem se narodil ve Stuttgartu a několikrát na mě bylo pohlíženo jako na malýho zlýho Hitlera; (3) můj děda zažil 2. světovou válku a z jeho vyprávění jsem měl možnost posoudit události i trochu více osobně – naneštěstí teď už nežije, tak nemám možnost si s ním o tom víc popovídat, každopádně paradoxní (oproti tomu, co běžně slýchávám třeba v TV) je, že na tehdejší období vzpomínal jako na nejlepší léta svého života. Nebyl Němec a přesto takhle pořád mluvil. Zároveň říkal, že životní úroveň za války byla horší, což je asi za každé války. Osobně tomuhle 3. bodu přikládám velkou váhu a je to pro mě dostatečný důvod věřit, že řeči typu “Němci nás chtěli všechny vyhladit.”

  Takže jsem moc rád, že se najdou lidi, kteří se snaží o tehdejších událostech diskutovat a hledat nová fakta a předkládat je širší veřejnosti. Myslím, že to je potřeba. Tak děkuju za dokument, chci říct, že naprostá většina věcí v dokumentu je pro mě novinkou, nikdy jsem podobná fakta nikde neslyšel a nečetl. To až poslední dobou si více hledám podobné informace a snažím se o tehdejší době více dozvědět. Ke konkrétním faktům řečeným v dokumentu se vyjadřovat nechci, protože si nepřipadám tak znalý na to, abych s určitostí řekl, zdali je to všechno pravda či naopak měl nějaké zásadní výhrady k dokumentu. Chci jen vyjádřit dík za to, že dokument mi ukázal některé nové informace a nový náhled na tehdejší události, o kterých si nyní můžu dál hledat informace a zjišťovat, jak to skutečně bylo.

  Na závěr snad jen to, že mě vyloženě vadí, jak se o těchto věcech nechce veřejně diskutovat, nepřipouští se jiná než oficiální verze, některé historické události se dokonce chrání zákonem a podobné pochybné praktiky. Přijde mi, že když mluvím pravdu, nemusím se bát toho, že si jí někdo ověří třeba vědeckých důkazem či nějakou diskusí.

  To je vše, jsem rád, že jsem narazil na další lidi, kteří se tomuto věnují (upřímně nikoho v reálu neznám, takže jsem odkázaný jenom na virtuální komunikaci, což mě docela mrzí) a rád se dozvím více i skrz vaše stránky.

  Pavel.

  Odpovědět

 8. ada

  19.6.2012

  Nasel jsem ono video Gen Clarka kde hovori o valkach ktere jsou pripraveny . Zajimave a velice poucne . Chceli Vincenc to dati do rubriky videa zde je :http://www.youtube.com/watch?v=2DJ–Z3lvaQ

  Odpovědět

 9. Jan Behunek

  23.7.2012

  Dobrý den, znáte nebo víte o AZK, Anti-zensur-koalition? Konají se ve Švýcarku a uvádí je Ivo Sasek. Jsou tam velmi zajímavá témata i pro českého čtenáře-diváka, o kterých se prakticky nikde ,,svobodně a demokraticky“ v médiích nemluví a nediskutuje. Např. o Iluminátech, mind control, čipování, očkování atd…

  Odpovědět
  • Zdravím Vás!

   Ano, AZK znám. Není to špatný projekt. Ale je třeba jej brát s rezervou. Sasek se zdá být dost velký sektář a scientologista. Ty bombastické, špičkově organizované a zajištěné akce AZK nutí ptát se, kde na to systémem pronásledovaný lidumil Sasek bere peníze.

   Některé přednášky a někteří referenti samozřejmě svoji kvalitu mají a AZK obecně je takový základem pro nováčka, který chce otevřít oči a vidět trochu pod pokličku.

   Odpovědět

 10. Janiberry

  19.8.2012

  Ahoj, pokud se nepletu, je článek „Ovčané“, původně překlad z němčiny, od Tebe. Bylo by možné dostat originál v němčině, prosím? Moc děkuji!

  Odpovědět

 11. Jan Behunek

  1.10.2012

  Dobrý den, článek ,,Ovčané“ jsem nepsal, nepřeposílal. Asi je to nějaký omyl. S pozdravem JB

  Odpovědět
  • Zdravím Vás, řekl bych, že je zde omylů více. S dotazem, byť si s dámou netykám, jsem byl osloven já. Vlákno je nové, nikoli pod Vaším dotazem na AZK.

   Pakliže byl dotaz směřován na mě, pak je to správně. Články Michaela Winklera překládám já.

   Odpovědět
 12. Komentář uživatele Lightbringer k filmu/článku „Hitlerova Válka: Co zamlčuje Guido Knopp?“:

  Zdravím Vás Zvídaví Vincenci !
  V první řadě bych Vám rád poděkoval za překlad tohoto zajímavého dokumentu.
Některé historické souvislosti pro mě byly nové (opakované předkládání mírových smluv Západu), jiné nikoliv (útočné rozestavení Rudé armády v době německého přepadu a invazní plány židobolševiků).
O tom že historii píší vítězové nemůže mít vzdělaný (nikoliv školený) člověk pochyb.
  Nicméně mám výhrady ke dvoum věcem :
1.) Vadilo mě “taktní opomenutí” obsazení zbytku Československa. Z mého pohledu se jednoznačně jedná o neoprávněnou okupaci cizího národa.
A zároveň bylo v dokumentu zmíněno že poslední mírová nabídka Adolfa Hitlera před útokem na Polsko měla oproti předchozím mírovým nabídkám jednu podmínku navíc a to sice referendum ve východním Prusku o připojení zpět do Velkoněmecké říše. (Opravte mě jestli se mýlím.) Vzhledem k národnostnímu složení bylo vysoce pravděpodobné že by bylo východní Prusko Velkoněmecké říši opět navráceno. Tudíž se jedná o oprávněný nárok, nicméně tím se přistoupení na mírovou nabídku oproti těm předchozím pro Poláky značně zkomplikovalo

  Odpovědět

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: